Finwire 9 juli - 07:17

USA konkurrenter - Whirlpool steg 2,5 procent

BolagKonkurrentKursFörändring dagFörändring i årDatum
GE AerospaceABB163,531,9%60,7%2024-07-08
Ingersoll-RandAtlas Copco92,110,8%19,1%2024-07-08
KennametalSandvik22,951,0%-11,0%2024-07-08
Kimberly-ClarkEssity139,280,7%14,6%2024-07-08
NucorSSAB152,47-0,9%-12,4%2024-07-08
PaccarVolvo101,281,1%3,7%2024-07-08
SterisGetinge219,83-0,1%0,0%2024-07-08
TimkenSKF79,480,9%-0,8%2024-07-08
ToroHusqvarna89,821,9%-6,4%2024-07-08
Trimble NavigationHexagon56,290,7%5,8%2024-07-08
WhirlpoolElectrolux102,902,5%-15,5%2024-07-08
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 19 juli - 19:07
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg till 197 stycken (189)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 19 juli - 19:06
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA steg till 586 stycken (584)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i USA steg under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 19 juli - 17:37
Stockholmsbörsen avslutade veckan med nedgång, OMXS30-index sjönk med 1,1 procent
Stockholmsbörsen avslutade veckan med nedgång på fredagen som likhet med torsdagen bjöd på...