Finwire 11 juli - 06:53

USA konkurrenter - Ingersoll-Rand steg 2,8 procent

BolagKonkurrentKursFörändring dagFörändring i årDatum
GE AerospaceABB165,701,6%62,8%2024-07-10
Ingersoll-RandAtlas Copco94,302,8%21,9%2024-07-10
KennametalSandvik22,811,2%-11,6%2024-07-10
Kimberly-ClarkEssity140,791,0%15,9%2024-07-10
NucorSSAB153,362,1%-11,9%2024-07-10
PaccarVolvo101,500,2%3,9%2024-07-10
SterisGetinge215,400,9%-2,0%2024-07-10
TimkenSKF79,651,0%-0,6%2024-07-10
ToroHusqvarna88,250,5%-8,1%2024-07-10
Trimble NavigationHexagon55,350,2%4,0%2024-07-10
WhirlpoolElectrolux102,881,5%-15,5%2024-07-10
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 12 juli - 19:06
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg till 189 stycken (175)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 12 juli - 19:05
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk till 584 stycken (585)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 12 juli - 17:35
Kraftig uppgång på rapportintensiv Stockholmsbörs, OMXS30-index steg 2,2 procent
Stockholmsbörsen steg i en bred och kraftig uppgång på fredagen. Rapportfloden var intensiv med...