Finwire 3 July - 10:39

Elva aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på elva nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.32.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
AAK314,80312,802024-07-012
Ambea79,8079,302024-07-021
Berner Industries46,0042,902024-07-021
Creades A78,9578,502024-07-021
Enea85,4083,002024-07-021
IAR Systems Group B187,50182,502024-06-1320
Lifco B298,20296,602024-07-021
Obeservit0,350,272024-07-021
Paxman52,4051,802024-07-021
Scandic Hotels Group66,4566,002024-07-012
Öresund127,20127,002024-06-285
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 18 July - 12:11
Atlas Copcos omsättning i linje med förväntningar, justerat rörelseresultatet något lägre än väntat (uppdatering 2)
(uppdatering: vd-citat)Verkstadsbolaget Atlas Copco redovisar en omsättning i linje med förväntat...
Finwire 18 July - 12:11
United Airlines resultat bättre än väntat - guidning i underkant
Amerikanska flygbolaget United Airlines redovisade på onsdagskvällen en omsättning i linje med...
Finwire 18 July - 12:08
Atlas Copcos omsättning i linje med förväntningar, justerat rörelseresultatet något lägre än väntat (uppdatering)
(uppdatering: fler detaljer i hela nyheten)Verkstadsbolaget Atlas Copco redovisar en omsättning i...