Finwire 17 May - 10:41

15 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 15 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.32.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Acast14,6514,452024-05-161
Arcoma15,0014,952024-05-143
Arla Plast48,2048,002024-05-134
BioInvent International29,6029,502024-05-161
Cinis Fertilizer50,8049,502024-05-161
Emilshus pref29,8029,402024-05-143
Enea71,4070,902024-05-161
Lagercrantz Group B178,70171,602024-05-152
Orexo21,5020,502024-05-161
Proact IT Group126,80126,002024-05-161
Raysearch Laboratories B145,80135,602024-05-134
Sintercast127,50127,002024-05-161
SLP35,5035,402024-05-161
Solnaberg Property108,00107,002024-05-161
Xvivo Perfusion399,00397,502024-05-161
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 22 July - 17:39
Stockholmsbörsen steg efter Bidens avgångsbesked, OMXS30-index ökade 0,9 procent
Stockholmsbörsen inledde veckan med en bred uppgång på måndagen. Utvecklingen var likartad på...
Finwire 22 July - 17:33
Två styrelseledamöter lämnar Quickbit
Fintechbolaget Quickbit som utvecklar tekniklösningar meddelar att styrelseledamöterna Elena...
Finwire 22 July - 16:57
Ourlivings plattform Boappa har ökat försäljningen till 5,4 miljoner kronor hittills i år
Boendeplattformen Boappa har i teknikbolaget Ourlivings regi ökat försäljningen till 5,4 miljoner...