Finwire 11 juli - 11:03

14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 14 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.31.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Annexin Pharmaceuticals0,730,702024-07-101
Balder B83,6483,302024-07-101
Bonesupport299,80290,802024-07-083
Camurus645,00640,002024-07-101
Emilshus42,6042,402024-07-101
Impact Coatings7,166,962024-07-101
IPC153,00152,902024-07-101
Isofol Medical2,982,392024-07-101
Nordnet237,80236,602024-07-101
Ovzon24,9024,352024-07-101
Peab B72,0071,952024-07-101
SLP38,3037,502024-07-101
Wallenstam B57,2556,902024-07-092
Wihlborgs Fastigheter111,80111,702024-07-101
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 19 juli - 19:07
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg till 197 stycken (189)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 19 juli - 19:06
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA steg till 586 stycken (584)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i USA steg under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 19 juli - 17:37
Stockholmsbörsen avslutade veckan med nedgång, OMXS30-index sjönk med 1,1 procent
Stockholmsbörsen avslutade veckan med nedgång på fredagen som likhet med torsdagen bjöd på...