Finwire 28 March - 06:57

USA konkurrenter - Whirlpool steg 5,0 procent

BolagKonkurrentKursFörändring dagFörändring i årDatum
General ElectricABB180,123,8%41,1%2024-03-27
Ingersoll-RandAtlas Copco95,260,9%23,2%2024-03-27
KennametalSandvik24,863,4%-3,6%2024-03-27
Kimberly-ClarkEssity127,270,9%4,7%2024-03-27
NucorSSAB198,562,3%14,1%2024-03-27
PaccarVolvo124,461,2%27,5%2024-03-27
SterisGetinge225,521,8%2,6%2024-03-27
TimkenSKF88,142,2%10,0%2024-03-27
ToroHusqvarna90,101,0%-6,1%2024-03-27
Trimble NavigationHexagon63,30-0,2%19,0%2024-03-27
WhirlpoolElectrolux117,895,0%-3,2%2024-03-27
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 16 April - 06:08
Konsumentförtroendet i Indonesien ökade i mars
Konsumentförtroendet i Indonesien ökade i mars.Konsumentförtroendet ökade till 123,8 från 123,1...
Finwire 16 April - 06:08
Importpriserna i Sydkorea ökade i månadstakt i mars
Importpriserna i Sydkorea ökade i månadstakt i mars.På månadsbasis steg importpriserna 0,4...
Finwire 16 April - 06:01
Cibus och Wall to Wall handlas i dag exklusive utdelning
Två bolag på Nasdaq Stockholm handlas i dag den 16 april exklusive rätt till utdelning. Det...