Finwire 3 april - 06:47

USA konkurrenter - Whirlpool sjönk 3,6 procent

BolagKonkurrentKursFörändring dagFörändring i årDatum
General ElectricABB136,47-2,4%34,1%2024-04-02
Ingersoll-RandAtlas Copco92,55-1,1%19,7%2024-04-02
KennametalSandvik24,09-1,2%-6,6%2024-04-02
Kimberly-ClarkEssity127,69-0,9%5,1%2024-04-02
NucorSSAB198,37-0,8%14,0%2024-04-02
PaccarVolvo121,60-1,2%24,5%2024-04-02
SterisGetinge216,27-2,2%-1,6%2024-04-02
TimkenSKF86,40-1,7%7,8%2024-04-02
ToroHusqvarna86,83-2,2%-9,5%2024-04-02
Trimble NavigationHexagon62,83-0,5%18,1%2024-04-02
WhirlpoolElectrolux114,88-3,6%-5,7%2024-04-02
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 18 april - 06:22
Citigroup sänker riktkursen för Nel till 5 norska kronor (6), upprepar neutral - BN
Citigroup sänker riktkursen för Nel till 5 norska kronor (6), upprepar neutral - BN
Finwire 18 april - 06:22
Kalender torsdag 18 april
BÖRSRapporterOspecificerad tid: Fastpartner, Magle Chemoswed, Plejd06:30 Nordea, 07:00 ABB (ofta 15...
Finwire 18 april - 06:22
Goldman Sachs sänker riktkursen för Nel till 6,20 norska kronor (7), upprepar köp - BN
Goldman Sachs sänker riktkursen för Nel till 6,20 norska kronor (7), upprepar köp - BN