Finwire 10 juni - 07:05

USA konkurrenter - Toro steg 5,3 procent

BolagKonkurrentKursFörändring dagFörändring i årDatum
GE AerospaceABB161,920,8%59,1%2024-06-07
Ingersoll-RandAtlas Copco89,130,8%15,2%2024-06-07
KennametalSandvik24,54-1,1%-4,8%2024-06-07
Kimberly-ClarkEssity134,48-1,8%10,7%2024-06-07
NucorSSAB161,00-1,4%-7,5%2024-06-07
PaccarVolvo107,67-1,3%10,3%2024-06-07
SterisGetinge226,85-1,6%3,2%2024-06-07
TimkenSKF83,57-0,2%4,3%2024-06-07
ToroHusqvarna95,985,3%0,0%2024-06-07
Trimble NavigationHexagon54,99-1,0%3,4%2024-06-07
WhirlpoolElectrolux88,12-1,0%-27,6%2024-06-07
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 14 juni - 19:24
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg till 160 stycken (143)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 14 juni - 19:22
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk till 590 stycken (594)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 14 juni - 17:44
Stockholmsbörsen sjönk under fredagen, OMXS30-index ned 1 procent
Stockholmsbörsen avslutade måndagen med en tydlig nedgång efter att nya siffror visat att...