Finwire 2 April - 06:51

USA konkurrenter - Toro sjönk 3,1 procent

BolagKonkurrentKursFörändring dagFörändring i årDatum
General ElectricABB175,36-0,1%37,4%2024-04-01
Ingersoll-RandAtlas Copco93,62-1,4%21,0%2024-04-01
KennametalSandvik24,38-2,2%-5,5%2024-04-01
Kimberly-ClarkEssity128,80-0,4%6,0%2024-04-01
NucorSSAB200,001,1%14,9%2024-04-01
PaccarVolvo123,10-0,6%26,1%2024-04-01
SterisGetinge221,03-1,7%0,5%2024-04-01
TimkenSKF87,850,5%9,6%2024-04-01
ToroHusqvarna88,77-3,1%-7,5%2024-04-01
Trimble NavigationHexagon63,17-1,8%18,7%2024-04-01
WhirlpoolElectrolux119,20-0,4%-2,1%2024-04-01
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 23 April - 17:44
Fortsatta uppgångar på Stockholmsbörsen, OMXS30-index steg 1,4 procent.
Uppgångarna på Stockholmsbörsen höll i sig under tisdagen och handeln avslutades med högre...
Finwire 23 April - 17:09
Nowonomics genomför riktad nyemission till emissionsgaranter
Fintech-bolaget Nowonomics genomför en riktad emission av units till emissionsgaranter i samband...
Finwire 23 April - 17:05
JP Morgan höjer riktkursen för Boliden till 340 kronor (335), upprepar neutral - BN
JP Morgan höjer riktkursen för Boliden till 340 kronor (335), upprepar neutral - BN