Finwire 15 maj - 06:51

USA konkurrenter - Toro ökade 2,7 procent

BolagKonkurrentKursI dagTid/datum
GE AerospaceABB1600,3%2024-05-14
Ingersoll-RandAtlas Copco91,540,8%2024-05-14
KennametalSandvik26,412,4%2024-05-14
Kimberly-ClarkEssity135,1-0,9%2024-05-14
NucorSSAB172,62-0,6%2024-05-14
PaccarVolvo108,121,2%2024-05-14
SterisGetinge2361,5%2024-05-14
TimkenSKF92,391,1%2024-05-14
ToroHusqvarna90,482,7%2024-05-14
Trimble NavigationHexagon57,090,1%2024-05-14
WhirlpoolElectrolux95,990,5%2024-05-14
Källa: Bloomberg

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 21 maj - 17:47
Billerud vinnare på Stockholmsbörsen, OMXS30-index stängde oförändrat
Stockholmsbörsen stängde på i en oregelbunden tendens på tisdagen, efter att ha återhämtat en...
Finwire 21 maj - 17:39
Slottsviken rapporterar substansvärde på 35,94 kronor per aktie den 31 mars
Fastighetsbolaget Slottsviken redovisar små förändring av omsättning och resultat i första...
Finwire 21 maj - 17:35
Modelon genomför en företrädesemission på 50 miljoner kronor
Mjukvarubolaget Modelon genomför en företrädesemission på 50 miljoner kronor. Det framgår av...