Finwire 11 juni - 06:53

USA konkurrenter - Ingersoll-Rand steg 2,3 procent

BolagKonkurrentKursFörändring dagFörändring i årDatum
GE AerospaceABB162,840,6%60,0%2024-06-10
Ingersoll-RandAtlas Copco91,192,3%17,9%2024-06-10
KennametalSandvik24,44-0,4%-5,2%2024-06-10
Kimberly-ClarkEssity135,470,7%11,5%2024-06-10
NucorSSAB157,31-2,3%-9,6%2024-06-10
PaccarVolvo107,43-0,2%10,0%2024-06-10
SterisGetinge224,79-0,9%2,2%2024-06-10
TimkenSKF83,600,0%4,3%2024-06-10
ToroHusqvarna96,510,6%0,5%2024-06-10
Trimble NavigationHexagon55,360,7%4,1%2024-06-10
WhirlpoolElectrolux88,280,2%-27,5%2024-06-10
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 14 juni - 19:24
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg till 160 stycken (143)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 14 juni - 19:22
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk till 590 stycken (594)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 14 juni - 17:44
Stockholmsbörsen sjönk under fredagen, OMXS30-index ned 1 procent
Stockholmsbörsen avslutade måndagen med en tydlig nedgång efter att nya siffror visat att...