Finwire 16 May - 06:52

USA konkurrenter - GE Aerospace steg 2,2 procent

BolagKonkurrentKursFörändring dagFörändring i årDatum
GE AerospaceABB163,472,2%60,6%2024-05-15
Ingersoll-RandAtlas Copco92,791,4%20,0%2024-05-15
KennametalSandvik26,26-0,6%1,8%2024-05-15
Kimberly-ClarkEssity134,11-0,7%10,4%2024-05-15
NucorSSAB176,212,1%1,2%2024-05-15
PaccarVolvo108,080,0%10,7%2024-05-15
SterisGetinge235,46-0,2%7,1%2024-05-15
TimkenSKF93,100,8%16,2%2024-05-15
ToroHusqvarna92,031,7%-4,1%2024-05-15
Trimble NavigationHexagon57,681,0%8,4%2024-05-15
WhirlpoolElectrolux94,94-1,1%-22,0%2024-05-15
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 21 May - 12:14
HR-chef säljer aktier för knappt 0,9 miljoner kronor i Bonesupport
Helena Brandt har den 21 maj sålt 3 500 aktier i medicinteknikbolaget Bonesupport där hon är...
Finwire 21 May - 12:11
Barclays höjer HP Inc till jämvikt (undervikt), riktkurs 30 dollar (24)
Barclays höjer HP Inc till jämvikt (undervikt), riktkurs 30 dollar (24)
Finwire 21 May - 12:11
Lowes omsättning något högre än väntat
Amerikanska hemfixarkedjan Lowes redovisar en omsättning som var något högre än förväntat...