Finwire 13 maj - 06:55

USA konkurrenter - GE Aerospace sjönk 2,5 procent

BolagKonkurrentKursFörändring dagFörändring i årDatum
GE AerospaceABB163,38-2,5%60,5%2024-05-10
Ingersoll-RandAtlas Copco91,260,3%18,0%2024-05-10
KennametalSandvik25,96-0,3%0,7%2024-05-10
Kimberly-ClarkEssity136,670,0%12,5%2024-05-10
NucorSSAB174,470,1%0,2%2024-05-10
PaccarVolvo109,180,2%11,8%2024-05-10
SterisGetinge231,332,4%5,2%2024-05-10
TimkenSKF91,730,4%14,4%2024-05-10
ToroHusqvarna87,42-1,5%-8,9%2024-05-10
Trimble NavigationHexagon56,800,0%6,8%2024-05-10
WhirlpoolElectrolux95,04-0,1%-22,0%2024-05-10
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 21 maj - 17:47
Billerud vinnare på Stockholmsbörsen, OMXS30-index stängde oförändrat
Stockholmsbörsen stängde på i en oregelbunden tendens på tisdagen, efter att ha återhämtat en...
Finwire 21 maj - 17:39
Slottsviken rapporterar substansvärde på 35,94 kronor per aktie den 31 mars
Fastighetsbolaget Slottsviken redovisar små förändring av omsättning och resultat i första...
Finwire 21 maj - 17:35
Modelon genomför en företrädesemission på 50 miljoner kronor
Mjukvarubolaget Modelon genomför en företrädesemission på 50 miljoner kronor. Det framgår av...