Finwire 3 April - 10:47

Tio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på tio nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.33.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Attendo42,1041,702024-04-021
Avtech Sweden5,605,502024-04-021
Bergman & Beving B217,50215,502024-04-021
Gränges118,60118,002024-01-0193
Maven Wireless19,7019,502024-04-021
Midway Holdings B28,5028,102024-04-021
Nordic Paper Holding55,0054,552024-04-021
Ossdsign10,8010,702024-04-021
Raysearch Laboratories B118,20117,002024-04-021
Scandi Standard73,4073,102024-04-021
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 18 April - 17:38
Svolders ekonomichef Pontus Ejderhamn ökar sitt aktieinnehav
Investmentbolaget Svolders ekonomichef Pontus Ejderhamn har den 18 april köpt 1 000 B-aktier i...
Finwire 18 April - 17:36
Exalt tecknar avtal med Atrium Ljungberg värt 0,8 miljoner kronor
Datakommunikationsspecialisten Exalt har tecknat avtgal med fastighetsbolaget Atrium Ljungberg...
Finwire 18 April - 17:35
ABB och Tele2 rapportvinnare på stigande Stockholmsbörs, OMXS30-index ökade 0,5 procent
Stockholmsbörsen stängde högre efter en positiv avslutning på torsdagen. Dagen bjöd på flera...