Finwire 25 March - 10:41

Sju aktier har i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på sju nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.38.

AktieNytt 52 veckorslägstaFöregående lägstaFöregående datumAntal dagar sedan förra lägsta
Agtira3,143,152024-03-223
Beammwave3,603,612023-10-18159
Gigasun3,453,562024-03-214
Navigo Invest stam3,944,022024-03-1114
Nibe Industrier B51,0451,702024-03-223
Plexian0,030,052024-03-223
Starbreeze0,220,232024-03-223
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 23 April - 17:44
Fortsatta uppgångar på Stockholmsbörsen, OMXS30-index steg 1,4 procent.
Uppgångarna på Stockholmsbörsen höll i sig under tisdagen och handeln avslutades med högre...
Finwire 23 April - 17:09
Nowonomics genomför riktad nyemission till emissionsgaranter
Fintech-bolaget Nowonomics genomför en riktad emission av units till emissionsgaranter i samband...
Finwire 23 April - 17:05
JP Morgan höjer riktkursen för Boliden till 340 kronor (335), upprepar neutral - BN
JP Morgan höjer riktkursen för Boliden till 340 kronor (335), upprepar neutral - BN