Finwire 24 april - 10:41

Sju aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det noterats sju nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.35.

AktieNytt 52-veckorslägstaTidigareDatumAntal dagar sedan förra 52-veckors lägsta
Biovica International B1,501,852024-03-0550
Bio-Works Technologies2,772,782024-04-231
Effnetplattformen4,444,502024-04-168
Impact Coatings2,702,802024-04-177
Kakel Max8,408,502024-04-231
Saniona1,751,772024-03-2728
Viaplay Group B0,640,652024-04-168
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 21 maj - 17:47
Billerud vinnare på Stockholmsbörsen, OMXS30-index stängde oförändrat
Stockholmsbörsen stängde på i en oregelbunden tendens på tisdagen, efter att ha återhämtat en...
Finwire 21 maj - 17:39
Slottsviken rapporterar substansvärde på 35,94 kronor per aktie den 31 mars
Fastighetsbolaget Slottsviken redovisar små förändring av omsättning och resultat i första...
Finwire 21 maj - 17:35
Modelon genomför en företrädesemission på 50 miljoner kronor
Mjukvarubolaget Modelon genomför en företrädesemission på 50 miljoner kronor. Det framgår av...