Finwire 5 april - 10:40

Nio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det noterats nio nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.35.

AktieNytt 52-veckorslägstaTidigareDatumAntal dagar sedan förra 52-veckors lägsta
Bio-Works Technologies3,984,022024-03-297
Bong0,8000,8022024-03-1323
Ecoclime Group B3,133,222024-04-041
Ellwee6,226,522024-04-032
Gigasun3,223,272024-04-041
Minesto2,392,442024-04-032
Nibe Industrier B47,6147,652024-04-041
Qlife Holding0,000,012024-03-2115
Twiik0,040,052024-04-041
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 18 april - 06:02
Öresund handlas i dag exklusive utdelning på 3,50 kronor per aktie
Investmentbolaget Öresund handlas i dag den 18 april på Nasdaq Stockholm exklusive rätt till...
Finwire 17 april - 17:55
Stockholmsbörsen steg under onsdagen, OMXS30-index upp 0,5 procent
Stockholmsbörsen inledde onsdagen med högre kurser och handlades med stabila uppgångar under...
Finwire 17 april - 17:42
HMS Networks vill göra riktad nyemission om 1,4 miljarder kronor
Industrikommunikationsbolaget HMS Networks utreder förutsättningarna för att genomföra en riktad...