Finwire 24 May - 10:38

Nio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på nio nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.35.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Alimak Group117,40117,002024-05-231
BioInvent International31,9531,902024-05-231
Cedergrenska24,2020,602024-05-231
Nederman Holding228,50226,002024-05-231
Saab B250,80250,002024-05-231
SaltX Technology7,597,402024-05-231
Sdiptech B331,80331,002024-05-231
Spectrumone0,520,472024-05-1014
Unlimited Travel Group13,9013,802024-05-213
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 19 June - 17:35
Stockholmsbörsen sjönk på onsdagen, OMXS30-index sjönk 0,5 procent
Stockholmsbörsen sjönk på onsdagen. Utvecklingen var blandad på de stora Europabörserna med...
Finwire 19 June - 17:13
Blackrock flaggar ner i Assa Abloy
Kapitalförvaltaren Blackrock har minskat sitt ägande i låsbolaget Assa Abloy till 4,99 procent av...
Finwire 19 June - 17:08
SBB förlänger utbyteserbjudande, betalning av uppskjuten ränta på hybridvärdepapper
Fastighetsbolaget SBB lämnade den 13 juni ett utbyteserbjudande för innehavare av ett stort antal...