Finwire 18 april - 10:41

Åtta aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det noterats åtta nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.34.

AktieNytt 52-veckorslägstaTidigareDatumAntal dagar sedan förra 52-veckors lägsta
Duearity0,400,732024-04-171
Gapwaves B14,7014,802024-03-2722
Hanza Holding58,3058,552024-04-171
Minesto2,162,322024-04-099
Note122,20125,402024-01-2287
Powercell26,4826,842024-04-171
Raketech Group13,5213,542024-04-171
Starbreeze0,180,192024-04-171
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 21 maj - 13:05
Styrelseledamot i Spiltan ökar sitt aktieinnehav
Caroline af Ugglas har den 20 maj köpt 500 aktier i investmentbolaget Spiltan där hon är...
Finwire 21 maj - 13:03
Macys resultat bättre än väntat - höjer vinstprognos något (uppdatering)
Amerikanska varuhuskedjan Macys redovisar en omsättning i linje med förväntat under första...
Finwire 21 maj - 12:58
Macys resultat bättre än väntat
Amerikanska varuhuskedjan Macys redovisar en omsättning i linje med förväntat under första...