Finwire 27 March - 10:50

44 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 44 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.42.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Alligo163,80162,002024-03-261
Ambea65,5064,902024-03-261
Annehem Fastigheter18,0817,882024-03-261
Axfood312,40306,402024-03-261
Bergman & Beving B209,50207,502024-03-261
Bilia A139,20139,002024-03-216
Biogaia B135,60133,702024-03-261
Bufab423,00414,402024-03-261
Catena521,00516,502024-03-261
Combinedx52,0050,002024-03-261
CTT Systems339,00338,002024-03-261
Electrolux Professional B71,5571,202024-03-261
Hexpol B134,00133,602024-03-261
Hoist Finance53,0052,602024-03-261
Holmen B452,90450,002024-03-261
Invisio253,00252,002023-07-21250
JM216,00215,802024-03-261
Karnell Group53,4053,202024-03-225
Lagercrantz Group B164,10163,502024-03-225
Latour286,00284,602024-03-261
Lifeclean International9,789,602024-01-1275
Lime Technologies377,00375,002024-03-261
Mycronic378,00359,002024-03-0522
NCC B148,80148,002024-03-261
Neobo19,9819,702024-03-261
Nordic Paper Holding53,3051,902024-03-261
Nyfosa103,00102,702024-03-216
Peab B66,0065,152024-03-261
Profilgruppen B133,00131,002024-03-261
Raysearch Laboratories B114,40113,202024-03-252
Revolution race70,6570,302024-03-216
Rusta85,8585,002024-03-261
Saab B973,80963,602024-03-261
SCA B166,90165,452024-03-261
Scandi Standard71,2070,602024-03-189
Scandic Hotels Group60,9860,502024-03-252
Skistar B159,80158,402024-03-261
Softronic B25,2024,702024-03-252
Stille178,50177,502024-03-261
Tobii Dynavox59,5058,402024-03-261
VBG Group325,00322,002024-03-261
Volati123,20121,802023-06-14287
Volvo B319,90318,902024-03-261
Wihlborgs Fastigheter100,8098,352024-03-261
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 23 April - 17:44
Fortsatta uppgångar på Stockholmsbörsen, OMXS30-index steg 1,4 procent.
Uppgångarna på Stockholmsbörsen höll i sig under tisdagen och handeln avslutades med högre...
Finwire 23 April - 17:09
Nowonomics genomför riktad nyemission till emissionsgaranter
Fintech-bolaget Nowonomics genomför en riktad emission av units till emissionsgaranter i samband...
Finwire 23 April - 17:05
JP Morgan höjer riktkursen för Boliden till 340 kronor (335), upprepar neutral - BN
JP Morgan höjer riktkursen för Boliden till 340 kronor (335), upprepar neutral - BN