Finwire 14 maj - 11:12

28 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 28 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.45.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Acast13,9513,452024-05-077
Arcoma14,9514,602024-05-131
Avanza Bank Holding261,00256,202024-04-1034
Beijer Ref B170,30168,952024-05-104
Bergman & Beving B254,00246,502024-05-131
Cavotec17,7017,602024-05-131
Coinshares70,7064,102024-04-2420
Embellence31,3030,102024-05-131
Fagerhult76,0075,502024-05-104
Fastighets Trianon B19,7019,502023-06-16333
Humana31,8531,402024-05-131
IPC151,40149,802024-05-104
Itab24,7023,502024-04-0539
Medicover B192,60191,802024-05-104
Millicom251,00250,402024-05-104
Nordea Bank134,30133,802024-05-131
Nordic Paper Holding60,5059,902024-05-104
Nordnet207,20205,802024-05-131
NP3 Fastigheter253,50253,002024-05-131
Proact IT Group121,60119,202024-05-131
Rejlers B160,00158,502023-06-07342
SCA B167,25167,052024-03-2748
Sectra B237,40236,402024-05-104
Serstech1,371,362024-05-131
TF Bank220,00217,002024-05-131
Trelleborg B413,40412,202024-05-104
VBG Group407,00405,002024-05-131
Xvivo Perfusion390,00388,502024-05-0212
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 21 maj - 17:47
Billerud vinnare på Stockholmsbörsen, OMXS30-index stängde oförändrat
Stockholmsbörsen stängde på i en oregelbunden tendens på tisdagen, efter att ha återhämtat en...
Finwire 21 maj - 17:39
Slottsviken rapporterar substansvärde på 35,94 kronor per aktie den 31 mars
Fastighetsbolaget Slottsviken redovisar små förändring av omsättning och resultat i första...
Finwire 21 maj - 17:35
Modelon genomför en företrädesemission på 50 miljoner kronor
Mjukvarubolaget Modelon genomför en företrädesemission på 50 miljoner kronor. Det framgår av...