Finwire 2 april - 10:56

27 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 27 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.48.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
AAK257,60254,402024-04-011
Annehem Fastigheter18,5018,402024-04-011
Avtech Sweden5,105,002024-04-011
Axfood313,80312,902024-04-011
Bergman & Beving B212,00211,502024-04-011
Bufab430,00424,602024-03-285
Byggfakta51,8047,552024-03-0726
Cibus Nordic Real Estate142,25141,102023-12-15109
CTT Systems343,00339,002024-03-276
Dala Energi87,0058,802023-05-23315
Haypp Group88,4086,602024-03-2013
Hexpol B134,60134,202024-04-011
Investor A269,50269,302024-03-267
IPC130,90128,652023-12-2797
Klarabo21,5521,002024-04-011
Lagercrantz Group B165,40164,702024-03-276
Lime Technologies384,50380,502024-04-011
Luxbright0,880,842023-07-06271
Maven Wireless19,5019,302024-03-1914
Midway Holdings B27,5026,602024-01-1776
Millicom220,80219,402024-04-011
Nordic Paper Holding54,4553,802024-04-011
Ossdsign10,7010,502024-03-267
Pandox B180,00179,902024-03-258
Peab B67,9567,652024-04-011
Raysearch Laboratories B116,60115,802024-03-276
Svedbergs40,0039,152024-03-258
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 12 april - 20:03
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg till 141 stycken (136)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 12 april - 20:02
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk till 617 stycken (620)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 12 april - 17:39
Corem emitterar gröna obligationer för 500 miljoner kronor
Fastighetsbolaget Corem Property har emitterat nya seniora icke säkerställda gröna obligationer...