Finwire 28 mars - 10:50

20 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 20 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.40.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Annehem Fastigheter18,3018,222024-03-271
Bergman & Beving B211,50211,002024-03-271
Catena529,00525,002024-03-271
JM222,60220,002024-03-271
Nordic Paper Holding53,8053,502024-03-271
Peab B67,6566,802024-03-271
Skistar B161,50160,002024-03-271
Balder B79,2078,502024-03-271
Millicom217,80214,902024-03-253
Scandic Hotels Group63,3061,382024-03-271
Softronic B25,9025,302024-03-271
Bufab424,60424,002024-03-271
New Wave Group B129,64129,202024-03-217
Nyfosa106,30104,802024-03-271
Scandi Standard72,0071,202024-03-271
Klarabo21,0020,602024-03-271
Mycronic381,60380,602024-03-271
AAK253,80253,402024-03-271
Diös87,1586,752024-01-0187
Volati126,60125,602024-03-271
Källa: FactSet

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 17 april - 17:55
Stockholmsbörsen steg under onsdagen, OMXS30-index upp 0,5 procent
Stockholmsbörsen inledde onsdagen med högre kurser och handlades med stabila uppgångar under...
Finwire 17 april - 17:42
HMS Networks vill göra riktad nyemission om 1,4 miljarder kronor
Industrikommunikationsbolaget HMS Networks utreder förutsättningarna för att genomföra en riktad...
Finwire 17 april - 17:08
Cantargia publicerar prekliniska data i tidskrift
Forskningsbolaget Cantargia har publicerat nya prekliniska data i tidskriften Cell Reports. Den...