Finwire 26 mars - 10:42

19 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 19 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.35.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Annehem Fastigheter17,8817,862024-03-1412
Catena513,00511,502024-03-251
CDON189,60185,002024-03-251
Combinedx48,8048,002024-02-2728
JM215,80206,202024-03-251
Moberg Pharma27,2026,802024-03-251
NCC B147,50147,302024-03-1412
Neobo19,4619,002024-03-251
Nordic Paper Holding51,2050,902024-03-224
Ossdsign10,5010,402024-03-251
Peab B64,7564,452024-03-251
Profilgruppen B131,00130,402024-03-251
Rusta84,1984,142024-03-251
Saab B960,40956,202024-03-251
Skistar B154,90154,602024-03-251
Stille177,50175,502024-03-251
Tobii Dynavox57,7057,202024-03-251
Volvo B317,75316,852024-03-251
Wihlborgs Fastigheter98,3597,502024-03-251
Källa: Factset

Senaste nyheterna

Se alla
Finwire 14 juni - 19:24
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg till 160 stycken (143)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada steg under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 14 juni - 19:22
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk till 590 stycken (594)
Totala antalet aktiva olje- och gasriggar i USA sjönk under senaste rapportveckan. Det visar...
Finwire 14 juni - 17:44
Stockholmsbörsen sjönk under fredagen, OMXS30-index ned 1 procent
Stockholmsbörsen avslutade måndagen med en tydlig nedgång efter att nya siffror visat att...